Sharm El Sheikh
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

Sharm El Sheikh

Połączenie słońca, morza i pasku. Komfortowe hotele, ogromny wachlarz sportów wodnych, możliwość dokonania świetnych zakupów oraz fantastycznej zabawy.

Wokół w świetnej atmosferze miasteczka znajdziemy niezliczone hotele, te mniejsze nowocześnie zdobione oraz te duże kompleksy hotelowe , należące do międzynarodowych grup. Wiele hoteli ma tu swą prywatną plażę z komfortowym zapleczem wypoczynkowym, barami, przyjemnym schłodzonym napojem kosztowanym w cieniu parasoli.Każdy znajdzie coś dla siebie, spokój romantycznych kafejek nadmorskich, pyszne dostosowane do przeróżnych gustów jedzenie, kluby nocne, dyskoteki, kasyna, pola golfowe, kluby konne, kompleksy poprawiające nasze samopoczucie i kondycję.

Sharm el Sheikh posiadając ofertę nurkowania, snurkowania, windsurfingu i wielu innych sportów wodnych , wycieczek konnych i tych na grzbiecie wielbłąda,wypadów na pustynię, safari i wycieczek objazdowych daje pewność, iż przybysz nigdy nie będzie tu narzekał na nudę.

Sharm el Sheikh jest najważniejszą miejscowością wypoczynkową na półwyspie Synaj, znane jako „The City of Peace” - Miasto Pokoju co odnosi się do wielu międzynarodowych konferencji pokojowych w sprawach bliskiego wschodu, które się tu odbywają.
 
Położony na cyplu, z którego rozciąga się widok na wyspę Tiran i basen zatoki Aqaba. Strategiczne położenie miejscowości sprawiło, że z małej wioski rybackiej powstał duży port i ważny punkt wojskowy dla Egipskiego Navy. Opanowany przez Izrael w trakcie konfliktu w 1956 roku został zwrócony Egiptowi w 1957 roku. Międzynarodowe siły pokojowe stacjonowały tam aż do 1967 roku, kiedy to ponownie miasto zostało opanowane przez Izrael i oficjalnie przemianowane na Mifratz Shlomo. Mimo to nazwa Sharm el Sheikh pozostała w powszechnym użyciu. Sharm pozostało pod izraelską kontrolą do chwili, gdy półwysep Synaj nie został zwrócony Egiptowi w 1982 roku.
 
Hierarchiczne usytuowanie wpłynęło na podział terenów wokół zatoki Aqaba na strefy, miasta i centra. Tereny przylegające do zatoki zostały podzielone na cztery miasta: Taba, Nuweiba, Dahab i Sharm el Sheikh. Sharm został podzielony na pięć części: Nabq, Ras Nusrani, Naama Bay, Umm Sid and Sharm el Maya. Plany zagospodarowania Sharm pokazują i przewidują, że miejscowość ta osiągnie 42 km² w 2017 roku. Jednak jeszcze przed 1967 rokiem, Sharm el Sheikh było jednie małą, mniej niż tylko okazjonalnie odwiedzaną przez lokalnych rybaków wioską. Najbliższą osadą była Nabk, na północ od Ras el Nasrani (Schody Tiranu). Komercyjna działalność wioski rozpoczęła się podczas obecności Izraelitów, którzy wybudowali miasto Ofira spoglądające na Sharm el Maya Bay i Nesimę. Dzięki temu rozpoczął się pierwszy napływ turystów. Po tym jak półwysep Synaj został w 1982 roku oddany Egiptowi, rząd postanowił kontynuować strategię rozwoju miasta. Zagraniczni inwestorzy przyczynili się do zwiększenia rozmachu inwestycji. I tak do dnia dzisiejszego Sharm się rozrasta, rozkwita, starając się utrzymać naturalne piękno tego miejsca.

Perła egipskich kurortów, określenie to oddaje charakter tego miejsca, głównie ze względu na czyste, mieniące się wszystkimi odcieniami błękitu Morze Czerwone. Podwodne ogrody koralowców, piękne, piaszczyste plaże Synaju ściągają każdego roku rzesze turystów spragnionych słonecznego wypoczynku. Kurort Sharm El Sheikh położony jest na najdalej wysuniętym na południe końcu Półwyspu Synajskiego. Sharm składa się z trzech zatok: Shark Bay, Naama Bay i Maya Bay wraz z Hatabą. Miejscowość, głównie z racji politycznych zawirowań, zyskała popularność znacznie później niż Hurghada. Dzięki temu rafy znajdujące się w pobliżu są w lepszej kondycji niż te w pobliżu Hurghady, co dla nurków ma duże znaczenie. Również komercyjna działalność armatorów została zredukowana w latach 90-tych, co nastąpiło w wyniku zmian prawnych w ustawie o ochronie środowiska. Taka decyzja także pozytywnie wpłynęła na stan środowiska i jakość raf.
 
Dla żądnych przygód oprócz nurkowania proponowane są wieczorne przejażdżki na quadach – te najwięcej emocji przysparzają przy blasku księżyca. Natomiast dla osób ceniących historię niezapomniana może okazać się wspinaczka na górę Mojżesza do Klasztoru św. Katarzyny. Turyści spragnieni poznania tutejszych zwyczajów mogą udać się do wioski beduińskiej.

To co zachwyca w Sharm to kolory – na bazarach można znaleźć ciekawe stroje, czy tkaniny, ale też przyprawy i barwniki mieniące się tysiącem intensywnych barw. Sharm to także niepowtarzalny smak sziszy.


Aktualności
Norwegia 2020

Centrum Nurkowe Hitra


Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2008       Administracja