Rafy lokalne
Foto

Lokalne miejsca nurkowe zawdzięczają swoją nazwę bliskiemu położeniu w stosunku do głównej części Sharm el Sheikh Na'ama Bay. Dzieki krótkiemu czasowi potrzebnemu nam by dotrzeć do lokalnych miejsc, zdarza się, iż jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom wycieczkę nurkową trwającą pół dnia, w odróżnieniu od standardowej trwającej pełny dzień oferty nurkowej. Lokalne miejsca cieszą się zainteresowaniem z wielu przyczyn.

Ras Nasrani
jest to ściana bogata w życie koralowe, szczególnie na rogu rafy gdzie prądy są silniejsze.
Ras Bob i White Knights posiadają płytsze piaszczyste rejony i delikatnie pochylone ściany. Przepiękne korale oraz zapierający dech kanion to główne atrakcje tych dwóch nurkowań. Przemieszczając się wzdłuż Na'ama Bay docieramy do Shark Bay oraz Gardens, które są świetnymi obszarami szkoleniowymi.
Middle Garden dzięki swojemu schronieniu przed prądami posiada największy płytki i piaszczysty płaskowyż.
Miejsca Near Garden i Far Garden zwężają się powoli ku głębiej zakończonym ścianom. Wspaniałe gorgonie oraz formacje koralowe w kształcie wież zwykle otoczone są grupami ryb o nazwach Cave sweeper (Hatchetfish) iGlassfish (Red Sea dwarf sweeper).

Opuszczając Gardens, docieramy do kilku bardzo popularnych miejsc nurkowych; Tower, Ras Umm Sid, Temple i Ras Katy. Tower posiada spektakularny kanion opadający na ponad 120 metrów. Nurkowanie na scianie rafy Ras Umm Sid zawsze zachwyca bogactwem życia rafowego. Temple, umiejscowione w pochyłej piaszczystej zatoczce, nazwanej tak w nawiązaniu do istniejących tam filarów przypominających świątynię. W okolicach zakrętu Ras Katy ma piaszczysty płaskowyż z delikatnym spadkiem, idealne miejsce do przeprowadzania szkoleń. To jest ostatnie lokalne miejsce nurkowe.

Ras Umm Sid
Ras Bob
Ras Katy
Ras Nasrani
Far Garden
Middle Garden
Near Garden
Paradise
Amphoras
Temple
Tower
Turtle Bay
White knight
Shark Bay
Pinky Wall
Sodfa
Ras Ghamila

Aktualności
Norwegia 2020

Centrum Nurkowe Hitra


Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2008       Administracja